Na Černé hoře v Krkonoších začala lyžařská sezona

foto Na Černé hoře u Janských Lázní začala 3. prosince 2021 jako na prvním místě v Krkonoších lyžařská sezona.

Janské Lázně (Trutnovsko) - Na Černé hoře u Janských Lázní začala dnes ráno jako na prvním místě v Krkonoších lyžařská sezona. Na sjezdovky za mrazivého počasí po jejich otevření vyrazily desítky lyžařů. K dispozici mají sjezdovky Anděl a Zalomená a horní části sjezdovek Černohorská a Protěž. Lyžuje se asi na čtyřech kilometrech sjezdovek pokrytých přírodním i umělým sněhem. Na Černé hoře začíná sezona v Krkonoších tradičně nejdříve. Na sezonu se chystají i další střediska.

Lyžaři se ke sjezdovkám na Černé hoře dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní. Lanovkou se lyžaři dostanou i zpět na parkoviště. Celodenní skipas pro dospělého koupený na pokladně je za 590 korun a při koupi předem po internetu za 530 korun. Otevřena je i půjčovna lyží a další služby.

Vlekaři SkiResortu Černá hora - Pec začali s umělým zasněžováním 23. listopadu. V minulých dnech na hřebenech Krkonoš napadlo přes 30 centimetrů sněhu a zhruba stejně vysokou vrstvu připravila na sjezdovkách sněžná děla.

Podmínkou k nákupu skipasů u dospělých lidí, pokud nemají zdravotní výjimku nebo nejsou v procesu očkování, je předložení potvrzení o očkování proti covidu-19 nebo doklad o prodělání nákazy v uplynulých 180 dnech. Negativní test na koronavirus nestačí.

Loni se poprvé v Krkonoších lyžovalo 18. prosince, přičemž zahájení sezony tehdy záviselo na rozhodnutí vlády a nastavení epidemických opatření. Sezona pak kvůli vzestupu epidemie trvala jen devět dní do 26. prosince.

V roce 2019, kdy epidemie koronaviru nebyla, se v Krkonoších poprvé lyžovalo na Černé hoře 7. prosince. V roce 2018 tam lyžování začalo 30. listopadu a v roce 2017 to bylo 17. listopadu. Dosavadním rekordem je zahájení lyžování na vrcholu Černé hory 17. října v roce 2009.

Reklama

Právě zveřejněno