Na Brutal Assault přijelo do Jaroměře až 23.000 lidí

foto V pevnosti Josefov v Jaroměři na Náchodsku začal 7. srpna 2019 metalový festival Brutal Assault, na kterém zahraje víc než 130 hudebních skupin z Česka i ze zahraničí.

Jaroměř (Náchodsko) - Na letošní ročník metalového festivalu Brutal Assault přijelo do pevnosti Josefov v Jaroměři 22.000 až 23.000 lidí včetně umělců a servisu přehlídky. Počasí akci přálo, vyhnula se jí velká vedra i bouřky, řekl ČTK Pavel Pavlík z pořadatelské agentury. V sobotu festival končí, ze známých jmen je na programu ještě například skupina Napalm Death.

Jeden z největších metalových festivalů v Evropě začal ve středu 7. srpna. Pořadatelé pozvali více než 130 hudebních skupin z Česka i ze zahraničí. Vystoupily například kapely Anathema, Anthrax, Emperor, Hypocrisy, Meshuggah nebo Parkway Drive. "Nedorazili jen Deicide, kterým se o 36 hodin zpozdil let kvůli tornádu na Floridě, takže se pokusíme domluvit náhradu pro příští rok," řekl Pavlík.

Podle něj sklidila dnes ráno velký aplaus skupina Gutalax z Českých Budějovic. "Před pódiem bylo narváno jako v 23:00. Na začátku koncertu vyskákali z toi toi budek, což souvisí s jejich názvem, a pak shodili jednu do publika, na rukou lidí kolovala celým areálem a pak se vrátila na pódium. To bylo velmi vtipné," uvedl Pavlík.

Bezpečností tým v areálu nezaznamenal zatím žádné větší komplikace, pořadatelé předem upozorňovali návštěvníky, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali cennosti bez dozoru. Podle policejní mluvčí Magdaleny Vlčkové musela policie pouze regulovat na místě dopravu, protože vlaky do Jaroměře nejezdily kvůli výluce a nahradily je autobusy, v některých ulicích města byla omezení.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Například vloni dorazilo asi 19.000 příznivců tvrdé hudby, o rok dříve zhruba 20.000.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 13:00 19°C

Celá předpověď