Na Brněnsku hořel průmyslový objekt, hasiči vyhlásili 2. stupeň poplachu

foto Hasiči zasahují u požáru - ilustrační foto.

Bílovice nad Svitavou (Brněnsko) - U Bílovic nad Svitavou na Brněnsku hořel průmyslový objekt, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místě jich zasahovalo asi 30. V objektu se propadla střecha, událost se obešla bez zranění. Příčina požáru není známa, škoda ale určitě přesáhne milion korun. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Oheň se v objektu rozhořel v odpoledních hodinách, požár měli hasiči nahlášený v 16:01. Rozměry objektu zatím nejsou známy. "Když jsme přijeli na místo, střecha byla v plamenech, propadla se dovnitř. K hasebním pracím jsme využili i automobilová žebřík," uvedl Mikoška. Kolem objektu bylo podle něj zaparkováno devět vozů, všechny byly poškozeny. Požár podle Mikošky dostali hasiči pod kontrolu asi za půl hodiny, ještě ale nebyla vyhlášena likvidace. "Požár je v tuto chvíli v podstatě dohašený, na místě jsou ale ještě dobrovolní hasiči. My se na místo vrátíme ještě později, abychom mohli likvidaci vyhlásit," uvedl Mikoška kolem 20.00.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď