Na Berlinale uspěl snímek Deniska umřela režiséra a studenta FAMU Kastnera

foto Trofeje pro vítěze filmového festivalu Berlinale - ilustrační foto.

Berlín - Dětská porota na vrcholícím mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v německé metropoli dnes udělila v sekci Generation Kplus čestné uznání animovanému snímku Deniska umřela režiséra a studenta pražské FAMU Philippa Kastnera. Skleněného medvěda za nejlepší krátký film, o kterého usiloval i Kastner, získal americký režisér Lloyd Lee Choi se snímkem Closing Dynasty.

Kastnerův krátkometrážní film, který vznikl jako cvičení ve druhém ročníku na Katedře animované tvorby FAMU, se věnuje citlivému tématu. Vypráví příběh o ztrátě milovaného domácího mazlíčka a o tom, jak je možné se s touto bolestivou zkušeností vyrovnat. "Skutečný příběh, který vyvolal plno emocí. Nadchla nás úžasná animace se zvláštním stylem kresby a krásně použitými barvami!" uvedla porota, kterou v případě sekce Generation Kplus tvoří vybrané děti ve věku mezi 11 až 14 lety.

V kategorii krátkých filmů v sekci Kplus se o Skleněného medvěda ucházelo 16 snímků. To, že Berlinale v celosvětové konkurenci vybralo na festival film Deniska umřela, označil Kastner za obrovskou čest. "Nikdy předtím mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo vůbec stát, a je skvělé vidět, že se film lidem líbí, zvlášť když jde o tak osobní téma," řekl Kastner v prosinci o své nominaci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď