Na Babí lom vyšlo přes 1000 turistů,přispěli na stezky vozíčkářům

foto Stovky turistů se 1. ledna 2018 zúčastnily novoročního výstupu na Babí lom u Lelekovic na Brněnsku. Klub českých turistů (KČT) pořádá akci již 47 let a potřinácté byl výstup součásti Novoročního čtyřlístku. Čtyřlístek symbolizuje čtyři skutky, jimiž je překonání vlastní pohodlnosti a odhodlání se k výletu, pozvání někoho blízkého na výlet, poznání blízkého okolí a přispění drobnou částkou na dobrou věc.

Lelekovice (Brněnsko) - Zhruba tisíc turistů dnes vyšlo k rozhledně Babí lom a ke stejnojmennému vrcholu, který se vypíná ve výšce 562 metrů nad mořem u Lelekovic na Brněnsku. Klub českých turistů (KČT) pořádá novoroční výstup již 47 let a potřinácté byl výstup součásti Novoročního čtyřlístku. Ti, kteří vyšli na vrchol v poledne a po poledni, byli odměněni vystoupením nad hranici husté mlhy a sluncem, řekl ČTK jeden z pořadatelů Daniel Krysl.

Na Babí lom mohli turisté stoupat ze všech stran. Dá se k němu dojít z Lelekovic, Vranova u Brna, Kuřimi či Svinošic a Šebrova. Výletníci mohli při výstupu přispět do kasičky KČT dvacetikorunou. "Těmito penězi přispíváme na stavbu turistických stezek pro invalidy, aby se mohli také dostat do přírody a projít se," řekl Krysl. V minulých letech KČT vybíral například na stavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře v Beskydech.

Na Babím lomu se scházejí lidé všech generací. Na vrcholu se objevily děti, které si nesli rodiče v nosítkách, i ti kteří se dostali pouze do sedla na rozcestí a na obtížnější terén k rozhledně už si ve svém věku netroufali. "Abychom tady nezmrzli, tak jsme se tady ve vybírání dvacetikorun vystřídali. Zatím tu bylo 750 lidí," hlásil krátce po poledni Krysl.

Tradici Novoročního čtyřlístku má KČT v celé republice při výstupech na různé vrcholy. Čtyřlístek symbolizuje čtyři skutky, jimiž je překonání vlastní pohodlnosti a odhodlání se k výletu, pozvání někoho blízkého na výlet, poznání blízkého okolí a přispění drobnou částkou na dobrou věc.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď