Na Autoshow v Praze představen elektromobil pro 15leté

foto Ředitel a majitel automobilky Kaipan Michal Hradský pózuje v elektromobilu Kaipan 415 na automobilové výstavě Autoshow Praha, která začala 28. srpna 2020 na pražském výstavišti v Letňanech.

Praha - Elektrické auto Kaipan 415, se kterým mohou jezdit lidé už od patnácti let, byl dnes představen na největší české výstavě automobilů Autoshow Praha na výstavišti v pražských Letňanech. Přehlídka nabídla vozy tří desítek automobilových značek. Premiérově mezi ně patřily například Mazda MX-30, Škoda Octavia Combi RS iV nebo Ford Explorer PHEV.

Fotogalerie

"Kromě vozidel, která jsou již nyní v prodeji, zde návštěvníci uvidí i mnoho výstavních premiér nebo prototypů plánovaných modelů," uvedla ředitelka veletrhu Vanda Petrov. Návštěvníci výstavy uvidí také legendární Ford Mustang Bullit či Mazdu MX-5 z limitované edice. Těchto vozů bylo vyrobeno jen 3000.

Elektromobil české společnosti Kaipan je dvoumístným kabrioletem. K jeho řízení stačí řidičský průkaz pro mopedy a malé motorky s rychlostí do 45 kilometrů za hodinu. Právě tolik je také maximální rychlost elektromobilu.

Video: Elektromobil Kaipan 415 na Autoshow
28.08.2020, 20:00, autor: Matyáš Adámek, zdroj: ČTK

"Auto má nabíjení na 50 voltů, což je bezpečné napětí,“ uvedl Michal Hradský ze společnosti Kaipan. Nízké napětí je úpodle něj i důvodem, proč mají o auto zájem i školy jako o výukovou pomůcku. "V Česku zatím neexistuje učební oboro opravář elektrických automobilů. Všechna (elektrická) auta, která se na veletrhu objevují, mají více jak 50 voltů. Tím pádem na to studenti ani jejich učitelé nesmějí sáhnout," vysvětlil Hradský.

Firma auto prodává jako skládačku za necelých 240.000 korun, kterou si zákazník podle návodu složí sám. Koupit složené auto je možné za 400.000 korun. Jak velký zájem o auto bude, zatím firma nedokáže odhadnout.

Autoshow je letos poprvé spojena s největší českou tuningovou výstavou Escape6 Prague Car Festival, která se zaměřuje především na upravené a sportovní automobily. Součástí akce je i doprovodný program. Příchozí mohou využít simulátory a trenažéry, dětské dopravní hřiště či zážitkové a zkušební jízdy.

V areálu výstaviště je kvůli opatření proti koronaviru nutné nosit obličejové roušky. Organizátoři také zajistili stavebně oddělené sektory pro nařízenou okamžitou kapacitu a zajištění oddělenosti návštěvníků ve vnitřních prostorách.

Základní vstupné na autoshow je 300 korun, v předprodeji 250 korun. Výstava je otevřena denně od 10:00 do 19:00, v neděli do 17:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď