Na 55 veteránů projelo trasu Praha - Rakovník - Zbuzany

foto Veteránská rallye Retro Classic odstartovala 20. dubna 2019 v Praze.

Praha/Rakovník - Retro móda a veterány ovládly dnes nádvoří Valdštejnského paláce v Praze, odkud startovala první letošní veteránská rallye Retro Classic. Z hlavního města vyrazilo 55 posádek ve vozech pocházejících z dvacátých a třicátých let minulého století i veteránů novějších, kterým ještě není ani půl století, do Rakovníka. Vozy a jejich posádky měly dnes před sebou víc než sto kilometrů. Cílem jízdy bylo nově otevírané muzeum automobilů Praga.

Vozy připravené před startem veteránské rallye Retro Classic 20. dubna 2019 v Praze. "Teď jsem na motokárách u Rakovníka, odtud se po krásné trase křivoklátskými lesy vrátíme zpátky do cíle ve Zbuzanech u Prahy, kde budeme slavnostně otvírat Automuzeum Praga," řekl ČTK pořadatel akce Tomáš Kalkus. Připomenul, že pořádající spolek Retro Prague existuje od roku 1999, letos tak slaví 20. sezonu.

Tradiční jízdy se zúčastnily vozy české výroby, škodovky, tatry či pragovky i veterány ze zahraničí. Protože akci přálo počasí, už v hlavním městě nablýskané automobily přilákaly pozornost stovek turistů i obyvatel Prahy. Pozornosti se těšily i po celé trase jízdy.

Ve Zbuzanech sídlilo muzeum Praga od roku 2000. Ve sbírce Emila Příhody, původním povoláním mechanika, jsou modely Praga pocházející z let 1908 až 1985. Muzeum otevřela rodina Příhodových v roce 2000, v roce 2016 je ale kvůli majetkovým a rodinným neshodám uzavřela. Před deseti lety zbuzanská expozice představovala třetí největší sbírku vozů jedné značky na světě. Obsahovala víc než sedm desítek dopravních prostředků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď