Na 5. km D5 ve směru na Prahu havarovalo nákladní auto, provoz na dálnici stojí

foto Na 5. km D5 ve směru na Prahu havarovalo 16. února 2023 několik vozidel včetně nákladního, provoz na dálnici je zastavený. Před exitem 5 je několikakilometrová kolona.

Rudná (u Prahy) - Na 5. km dálnice D5 ve směru na Prahu dnes před polednem havarovalo nákladní auto, provoz na dálnici byl zhruba dvě hodiny zastavený. Kolona vozidel měla až kolem deseti kilometrů. Dva lidé se zranili, z toho jeden vážně, uvedli mluvčí středočeský hasičů Jan Sýkora a mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Fotogalerie

Dva nákladní vozy, jedno osobní auto a dodávka havarovaly před 12:00. "Vozidla bránila průjezdu ve všech jízdních pruzích," uvedl Sýkora. Jeden muž utrpěl těžká mnohočetná poranění. "Lékařka ho musela zaintubovat a napojit na umělou plicní ventilaci," popsala Nováková. Poté jej vrtulník přepravil do pražské nemocnice Motol. Druhý zraněný měl pohmožděniny a oděrky, záchranáři jej převezli též do motolské nemocnice.

Nabourané vozy bylo třeba vyprostit a odtáhnout. Provoz pravým jízdním pruhem byl puštěn po 14:00. Uzavřený úsek mohli řidiči objet přes Rudnou, ale i tam se vytvořily kolony.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď