Na 40 zraněných si v Německu vyžádal požár železničního náspu

foto Velký požár, který dnes odpoledne vypukl v oblasti Siegburgu po obou stranách náspu důležité železniční tratě mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem na západě Německa, zachvátil také několik domů.

Berlín - Na 40 zraněných, z toho šest vážně, si podle policie vyžádal velký požár, který dnes odpoledne vypukl v oblasti Siegburgu po obou stranách náspu důležité železniční tratě mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem na západě Německa. Oheň se rychle rozšířil a poškodil také osm domů. Po několika hodinách dostalo požár pod kontrolu 550 hasičů a členů dalších zásahových sil, napsala agentura DPA.

Policie zprvu sdělila, že zdravotníci museli ošetřit čtyři desítky postižených lidí. Následně upřesnila, že většinou šlo o osoby, které utrpěly újmy v důsledku šoku z požáru nebo měly například potíže s krevním oběhem. Mluvčí hasičů uvedl, že přímo požárem bylo zraněno 12 lidí, někteří vážně. Ti byli rozvezeni do nemocnic.

Co plameny zažehlo, zatím není zcela jasné. Siegburské úřady nejprve vyjádřily předpoklad, že požár způsobily jiskry odlétající z vlaku, později souhlasily s názorem expertů, že možností je více a že zatím je brzy na to přiklonit se k některé z nich.

K rychlému šíření plamenů nepochybně přispělo velké horko a sucho, sdělil mluvčí hasičů. "Při teplotě 39 stupňů to jde ráz na ráz," poznamenal.

Trať vybudovaná pro vysokorychlostní soupravy je uzavřená a vlaky jsou odkláněny přes Bonn. Některé spoje mají kvůli tomu devadesátiminutové zpoždění a některé byly zrušeny úplně, napsala DPA. Kdy bude možné provoz na trati obnovit, ukáže až po pečlivá kontrola kolejí a techniky, což podle drážních činitelů ještě minimálně několik hodin potrvá.

Vedle rychlovlaků mezi Kolínem a Frankfurtem jsou omezeními postiženy i četné regionální železniční spoje a rovněž soupravy příměstských drah.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď