MŽP letos dostane o 2 mld. víc na vodohospodářské projekty obcí

foto Sucho - nízký stav vody - ilustrační foto.

Praha - Do letošního rozpočtu ministerstva životního prostředí přibudou dvě miliardy na financování vodohospodářských projektů obcí. Odsouhlasila to na dnešním zasedání vláda, informoval resort v tiskové zprávě. Další tři miliardy má ministerstvo přislíbené pro příští rok. Kabinet dnes také odsouhlasil navýšení rozpočtu ministerstva zemědělství na letošek o miliardu na opatření pro boj se suchem a povodněmi.

Ministerstvo životního prostředí díky navýšení rozpočtu podpoří až několik set nových vodohospodářských projektů obcí dotacemi ve výši 63,75 procenta. Prostředky aktuálního Operačního programu Životní prostředí, jež byly vyčleněny na oblast vodovodů a kanalizací, byly vyčerpány už loni.

"Jsem rád, že dnešní den přicházíme s touto dobrou zprávou, projekty vodohospodářské infrastruktury patří k investičním prioritám obcí i vlády. Obce tak budou moci zahájit své stavby nejpozději na podzim letošního roku," uvedl po jednání vlády ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Ministr v úterý na dotaz ČTK řekl, že chce s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jednat o zvýšení letošního rozpočtu resortu až o pět miliard. Na schůzi Stálé komise Senátu Voda - Sucho uvedl, že předpokládá, že letos ministerstvo na projekty proti suchu vynaloží čtyři až sedm miliard. Chtěl by, aby jich bylo uskutečněno minimálně 5000.

Rozpočet ministerstva životního prostředí na letošní rok původně činil zhruba 16 miliard korun včetně evropských dotací.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď