Mynářovi skončila karanténa, informuje Zemana o své cestě do Číny

foto Ilustrační foto - Kancléř Vratislav Mynář (na snímku z 1. února 2019).

Praha - Kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi dnes skončila pravidla karantény kvůli riziku nákazy novým typem koronaviru. Mynář to řekl ČTK. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze absolvoval kontrolní test. Jeho výsledky zatím neví, lékaři mu ale sdělili, že pravidla karantény už dodržovat nemusí. V nejbližší době tak seznámí prezidenta Miloše Zemana s výsledky své cesty do Číny.

Mynář právě po návratu z Číny musel karanténu dodržovat, stejně jako poradce prezidenta Martin Nejedlý a člen představenstva CITIC Europe Holdings a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, kteří s ním v Číně byli. Nejedlý podle server Aktuálně.cz ale podmínky porušil. Několik dnů po návratu měl navštívit restauraci na Letné a ve středu parkovat v Karlíně. Zeman poté televizi Nova řekl, že mu za porušení karantény vyčiní.

Mynář před dvěma týdny v Pekingu jednal o předání humanitární pomoci, která se v Česku pro Čínu v souvislosti s bojem proti novému typu koronaviru vybrala. Později se objevila informace, že také předal čínským představitelům potvrzení účasti prezidenta Miloše Zemana na plánovaném summitu Číny se 17 středo- a východoevropskými zeměmi. Doprovázeli ho Nejedlý a Tvrdík.

Po jejich návratu Pražský hrad oznámil, že byli otestováni na onemocnění koronavirem, výsledek byl negativní. Tvrdík později uvedl, že po 14 dnech ho čeká kontrolní test. Mynář ČTK řekl, že ho dnes absolvoval. Jeho výsledek dostane v řádu hodin, doktoři mu ale sdělili, že karanténní pravidla již nemusí dodržovat. V nejbližší době se proto bude chtít sejít se Zemanem, aby ho o výsledcích svých jednání v Číně informoval.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď