Muzikálový režisér Balaš začal točit pokračování filmu Špindl

foto Oldřich Navrátil bude hrát ve filmu Špindl 2, který začal v těchto dnech v Krkonoších natáčet režisér Radek Balaš. Jde o pokračování komedie Milana Cieslara Špindl, kterou v českých kinech vidělo přes 300.000 diváků.

Praha - Zimní komedie Špindl, kterou v českých kinech vidělo přes 300.000 diváků, bude mít pokračování. Po snímku Milana Cieslara bude pokračování natáčet jako svůj režijní filmový debut muzikálový režisér Radek Balaš. První záběry ze stále ještě zasněžených Krkonoš vznikly v uplynulých dnech, sdělil ČTK za tvůrce Martin Kubišta.

Milan Cieslar natočil vedle komedií Láska je láska nebo Život je život i některé snímky s vážným tématem jako Der Lebensborn - Pramen života nebo Krev zmizelého. Se Špindlem, který měl premiéru těsně před Vánocemi v roce 2017, prý chtěl spíše zaplnit "distribuční díru", která podle něj kolem Vánoc je.

Hana Vagnerová a Radim Fiala budou hrát ve filmu Špindl 2, který začal v těchto dnech v Krkonoších natáčet režisér Radek Balaš. Jde o pokračování komedie Milana Cieslara Špindl, kterou v českých kinech vidělo přes 300.000 diváků.

Tvůrci chtěli využít divácké oblíbenosti snímků se zimní tematikou, kterými v minulosti byly například Snowboarďáci nebo klasické "horské komedie" S tebou mě baví svět, Krakonoš a lyžníci a Sněženky a machři. Hlavní hrdinky snímku sestry Katka, Magda a Eliška v Cieslarově snímku více než zimní zábavu hledaly nové partnery. Na hrubých tržbách film vydělal víc než 43 milionů korun.

Scenárista Jaroslav Sauer napsal nyní příběh, kde je většina hrdinů z prvního Špindlu a zároveň se na scéně objevují nové postavy. Hrají je Radim Fiala, Kateřina Hrachovcová, Anna Čtvrtníčková, Hana Vagnerová, Martin Stránský, Filip Blažek, Oldřich Navrátil, Jitka Sedláčková, Jiří Štrébl, Milan Peroutka, Jakub Kohák, Roman Skamene, Alice Bendová či Kateřina Klausová.

Příběh se točí kolem tří žen. Silvie je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Renata je manželka známého spisovatele, ve svých kurzech dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, ale v jejím vlastním životě jeden osudový prvek schází. Herečka a tanečnice Eliška stojí na začátku slibně rozjeté kariéry, ale komplikuje se jí vztah s přítelem - muzikantem. Jejich příběhy se protnou v zasněženém Špindlerově mlýně, kde se převážně bude natáčet. Počátkem dubna se pak štáb přesune do Prahy a s uvedením snímku do kin počítají tvůrci 5. prosince 2019.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď