Muzikál Voda nad Vodou představí novou píseň kapely Elán

foto Novinářská ukázka z muzikálu s hity skupiny Elán Voda nad vodou se konala 26. srpna 2019 v pražském divadle Kalich. Na snímku je Zbyněk Fric v roli Lukáše.

Praha - Muzikál Voda nad vodou představí písně kapely Elán včetně novinky, kterou hudebníci složili pro toto představení. Nový muzikál od režiséra Jána Ďurovčíka bude mít premiéru v Divadle Kalich 5. září. Autoři díla se pokusí navázat na úspěch předchozího muzikálu Osmý světadíl, který také představil písně kapely Elán v divadelním pojetí. Novináře o tom dnes informoval mluvčí divadla Jan Panenka.

Fotogalerie

Většina uměleckého obsazení týmu se od předchozího muzikálu nezměnila, autoři se ale přirovnání k Osmému světadílu brání. "Voda nad vodou není pokračováním Osmého světadílu. Je to samostatné nové dílo. Samozřejmě doufáme, že bude mít alespoň z poloviny tak velký úspěch," řekl režisér Ďurovčík. Dialogy na pódiu zazní česky, písně zazpívají herci ve slovenštině. V hlavních rolích se představí Zbyněk Fric, Roman Tomeš, Jan Kříž, Tomáš Löbl, Marie Křížová či Michaela Tomešová.

Výtvarník Martin Černý vytvářel kulisy pro divadlo i v předchozích letech. "Inspirovala mě představa betonové stěny. Takovou si můžeme pořídit do luxusního bytu od drahého designéra a takovou dostaneme zdarma ve vězeňské cele, kde se část příběhu muzikálu také odehrává," uvedl. Pro herce kolem 140 kostýmů, většina herců se na pódiu objeví ve více rolích, dodal výtvarník kostýmů Roman Šolc.

Muzikál Osmý světadíl měl premiéru 8. září 2011, na pódiích divadel zůstal do letošního června. Stejně jako v novém muzikálu se v hlavních rolích objevili například Jan Kříž, Roman Tomeš a Michaela Tomešová.

Elán kariéru zahájil v roce 1981, kdy vydal debutové album Osmy svetadiel. Následovala alba Nie sme zlí, Elán 3 a Hodina slovenčiny s písněmi jako Stužková a Zaľúbil sa chlapec. Mezi úspěšná alba Elánu patří i Detektívka nebo novější Tretie oko. Skupina vydala, včetně kompilátů a titulů v angličtině, na 30 alb.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď