Muži, který 17. listopadu v Praze napadl novináře, hrozí pokuta až 20.000 Kč

foto Ilustrační foto - Protest proti České televizi a vládě, 17. listopadu 2022, Národní třída, Praha.

Praha - Muži, který 17. listopadu v Praze při protestu proti České televizi (ČT) a vládě napadl novináře serveru Aktuálně.cz, hrozí pokuta až 20.000 korun. Čelí podezření z přestupku proti občanskému soužití. Na twitteru to dnes oznámila policie.

"Policisté incident vyhodnotili jako podezření z přestupku proti občanskému soužití, kdy se podezřelý, jenž atakoval novináře, dopustil hrubého jednání," uvedla policie. Věc předala k projednání Úřadu městské části Prahy 1. "Za tento přestupek hrozí pokuta až 20.000 korun," dodala.

Server Aktuálně.cz zveřejnil den po protestu video ukazující, co se kolem jeho reportéra Radka Bartoníčka odehrálo. Bartoníček uvedl, že při demonstraci mapoval celkové dění, dělal rozhovory a natáčel dav před sebou. Někteří jedinci se ho během té doby snažili dostat mimo čelo průvodu, přestože nikomu nebránil v pohybu, popsal. "Jeden z nich mi srazil mobilní telefon, kterým natáčím," doplnil. Redakce Aktuálně se ve vyjádření ohradila proti tomu, aby byla média nebo novináři vnímaní jako reprezentanti jakékoliv strany sporů, o kterých nezávisle informují.

V souvislosti s protestem se policisté začali zabývat také slovním útokem jednoho z účastníků demonstrace vůči redaktorovi ČT Richardu Samkovi, oznámila policie na twitteru už dřív. Na rasistické urážky upozornil server Romea.cz a zveřejnil video natočené během protestu.

Protestu proti ČT a vládě se v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí. Prošly Prahou k budově ČT. Pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď