Muzeum Madame Tussauds odstranilo figuríny Harryho a Meghan

foto Ilustrační foto - Britský princ Harry s manželkou Meghan na snímku ze 7. ledna 2020.

Londýn - Londýnské muzeum Madame Tussauds dnes ze souboru britské královské rodiny odstranilo voskové figuríny prince Harryho a jeho manželky Meghan. Reagovalo tak na středeční oznámení páru, že se vzdá role v královské rodině. Muzeum zatím nesdělilo, jak s oběma figurínami naloží. Informoval o tom deník The Washington Post.

Figuríny vévody a vévodkyně ze Sussexu muzeum zařadilo do sbírky po svatbě prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové v květnu 2018. Po středečním vyjádření dvojice se je však rozhodlo odebrat z kolekce královské rodiny. Harryho starší bratr, princ William, se svou chotí Kate po boku královny Alžběty II. a jejího manžela, prince Philipa, naopak zůstanou.

Manažer proslulého muzea Steve Davies rozhodnutí instituce komentoval v rozhovoru se serverem Independent následovně: "Spolu se zbytkem světa reagujeme na překvapující zprávu, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu se vzdají role v královské rodině." Williamově choti Kate muzeum popřálo vše nejlepší, protože ta dnes slaví osmatřicáté narozeniny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď