Muže podezřelého z napadení členů rodiny v Tišnově poslal soud do vazby

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Brno - Muže obviněného kvůli tomu, že v pondělí v Tišnově na Brněnsku v rodinném domě vážně zranil pět lidí, poslal dnes soud do vazby. ČTK to řekl mluvčí policie David Chaloupka. Muž, který je s napadenými v příbuzenském vztahu, je obviněný z pokusu o vraždu a hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Napadení členové rodiny zůstávají v brněnských nemocnicích.

Policisté útočníka zadrželi bezprostředně po činu. "Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme," uvedl už dřív mluvčí policie Pavel Šváb.

Na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají ve vážném stavu dva napadení, řekla ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. "Muž je stále ve vážném stavu, ale nastává u něj postupné zlepšení. Žena bohužel stále zůstává ve stejném stavu," řekla Lipovská.

Ve Fakultní nemocnici Brno leží další zraněná žena a muž, v dětské nemocnici zůstává jedno ze dvou dětí. "Všichni tři zůstávají na jednotce intenzivní péče, dítě a muž jsou ve stabilizovaném stavu, žena je stále v umělém spánku a dnes ji čeká další operace," řekla ČTK mluvčí zařízení Veronika Plachá. Druhé z dětí lékaři už dřív propustili, starosta Tišnova Jiří Dospíšil ČTK řekl, že zaopatření chlapce řešil tišnovský orgán sociálně-právní ochrany dětí se zdravotníky a že je o něj postaráno.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19:00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. "Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme," řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je sobota 23. října 2021

Očekáváme v 5:00 5°C

Celá předpověď