Muže obviněného z vraždy ženy v Dolním Dvořišti poslal soud do vazby

foto Věznice, vazba - ilustrační foto.

České Budějovice - Devětatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z vraždy ženy v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku, je ve vazbě. Obviněný podle kriminalistů navíc ženu na jejím pokoji v penzionu okradl. Stíhaného muže poslal soud do vazby v pátek, řekla dnes ČTK jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Dodala, že obviněnému hrozí až výjimečný trest. "Kriminalisté na případu nadále intenzivně pracují a žádají o spolupráci širokou veřejnost. Konkrétně osoby, které se pohybují v okolí obcí Dolní Dvořiště, Rybník, Trojany, Bujanov, Kaplice, Nažidla, Všemyslice a dále směrem na Kaplici. Může se jednat o místní obyvatele, chataře, houbaře či turisty, kteří by při svých cestách mohli nalézt pro kriminalisty důležité předměty. Jedná se o mobilní telefon, pánské oblečení, dámskou peněženku a klíče," uvedla mluvčí. Svědci mohou volat na linku 158.

Policie o případu informovala v pondělí večer. Mrtvou čtyřiačtyřicetiletou ženu nalezl v pokoji její známý. Policisté v souvislosti s případem ve středu pátrali po důležitém svědkovi vraždy, kterého po pár hodinách nalezli. "Zda se jednalo o nyní obviněného, nebudeme komentovat," řekla Schwarzová.

Dodala, že muž stojí i za vloupáním do tří objektů a založil dva požáry. "Hypotézy kriminalistů, kdy spojovali tyto skutky s násilným trestným činem, tak byly naprosto správné. Ve čtvrtek pachatele obvinili ze spáchání zločinu vraždy, kterou spáchal s úmyslem získat pro sebe nebo jiného majetkový prospěch," řekla mluvčí. Kriminalisté navrhli pro stíhaného vazbu.

Jde o druhé násilné úmrtí v letošním roce v Jihočeském kraji. Od července policisté vyšetřují vraždu novorozence, jehož tělo nalezli v kontejneru na posyp u bytového domu v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď