Muž ze seznamky vylákal od ženy ze Zlína za osm dní 700.000 korun

foto Peníze, bankovky, česká měna, koruna, úspory - ilustrační foto.

Zlín - Muž ze Vsetínska vylákal podle policie od šestatřicetileté ženy ze Zlína za osm dní 700.000 korun. Dvojice se seznámila na internetové seznamce. Kriminalisté nyní muže podezírají z podvodu, za což mu v případě odsouzení hrozí dva roky až osm let vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Žena se podle ní s mladším mužem po seznámení na internetu osobně setkala a navázala s ním vztah. "Muž se představil jako majitel firmy a po pár dnech požádal ženu o půjčku 200.000 korun na koupi bytu. Vzápětí mu ale chyběly další peníze, a to opakovaně. Žena mu v průběhu osmi dní půjčila celkem 700.000 korun," uvedla mluvčí.

Menší obnos podle policie tvořily její vlastní úspory a úspory její babičky, zbytek peněz si obstarala půjčkami u různých bankovních institucí. "Půjčky jí pomáhal vyřizovat její nový přítel. Žena nyní dluží bankovním institucím i s úroky téměř jeden milion korun," uvedla Kozumplíková.

Zadlužená žena po osmi dnech vše řekla své sestře, která si o muži zjistila dostupné informace. "Vypátrala, že není majitelem firmy na Vsetínsku, ale pouze jejím zaměstnancem. Podvedená žena tedy na muže uhodila a ten se přiznal, že všechny peníze prohrál v herních automatech," doplnila mluvčí.

Muž se navíc policistům přiznal, že žena ze Zlína není jedinou, kterou připravil o peníze. Podle svých slov dluží peníze dalším třem ženám, s nimiž se seznámil na stejném seznamovacím portále.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď