Muž zastřelil na Hodonínsku místostarostu, pak se asi zastřelil

foto V Dražůvkách na Hodonínsku se 24. května 2019 střílelo. Na snímku jsou policisté u místa incidentu.

Dražůvky (Hodonínsko) - Dva mrtví, to je výsledek střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní obyvatel zastřelil místostarostu a zabarikádoval se ve svém domě; policie jej později našla mrtvého. Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že muž vystřelil, když za ním přišla policie, aby řešila sousedský spor. Střelec legálně neměl zbraň. Případ řeší jako vraždu a sebevraždu. Policisté našli dvě zbraně, krátkou a dlouhou, muž střílel přes zavřené okno.

Fotogalerie

"Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Ten svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl," uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

Kvůli střelbě v Dražůvkách na Hodonínsku zemřeli 24. května 2019 dva lidé. Na snímku jsou příslušníci zásahové jednotky Do obce se sjely policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu sledoval vrtulník. Nepomohl ani policejní vyjednávač, policie pak do domu, v němž se střelec zabarikádoval, vnikla násilím.

"Po vstupu do objektu policisté našli podezřelého již bez známek života," dodal mluvčí s tím, že policie nyní ohledává místo činu.

V aktualizaci zprávy na policejním webu později uvedl, že kriminalisté stále ohledávají místo činu. "Do této chvíle se našly dvě střelné zbraně, dlouhá i krátká. Vše dosud nasvědčuje tomu, že v případu půjde o vraždu a následnou sebevraždu," uvedl mluvčí. Na místě působí i policejní krizoví interventi. "Z dosavadního šetření vyplývá, že podezřelý vystřelil bez jakékoliv výstrahy pravděpodobně přes zavřené okno. Policisté pod krycí palbou přemístili zraněného do bezpečného prostoru, poskytli mu první pomoc a přivolali záchranáře. Ani ti už bohužel zraněnému nemohli pomoci," uvedl Šváb.

V Dražůvkách na Hodonínsku se 24. května 2019 střílelo. Na snímku jsou záchranáři a policisté u místa incidentu. "Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Na místě byl ještě jeden muž, u toho jsme pouze konstatovali smrt, která nastala v důsledku zranění," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Místostarosta se ráno účastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil. Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, řekl televizi Prima, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu šlo o vodu ve studni.

Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek o útočníkovi

Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z obyvatel, který dnes zastřelil místostarostu a pak zřejmě spáchal sebevraždu. Útočník se u sebe v domě po střelbě zabarikádoval, zásahová jednotka, která dovnitř vnikla, ho pak našla mrtvého. Policisté okolnosti tragédie dál vyšetřují, je za ní ale asi sousedský spor o studnu. Místostarosta byl na místě jako asistence policie, která přijela spor řešit.

"To byl určitě zkrat u toho člověka. Byl vždycky podivín. Ale tohle nikdo nemohl tušit, taková reakce. Pan místostarosta se k tomu dostal jenom tím, že dělal doprovod policie u zásahu. Když se snažili k němu dobouchat, tak nikdo určitě nepředpokládal, že se bude střílet, protože jinak by s sebou nikoho nebrala," řekla ČTK starostka.

Policisté na místě řešili sousedský spor, mužem, který následně střílel, byl podle policie dosud bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během výzvy před vstupem do domu zazněl podle policie bez varování výstřel, který smrtelně zranil místostarostu. "Svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnutou pomoc podlehl," uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

Starostka řekla, že střelec byl z rodiny, pro kterou místostarosta a jeho rodina v minulosti udělali hodně dobrého. "Pomáhali jim. Je to nepochopitelné," řekla Čudrnáková. Zopakovala, že šlo o samotářského podivína. "Kdybych ho potkala na ulici, nebudu vědět, kdo to je. Protože on tam byl zalezlý. Nevěděli jsme ani, z čeho žije. Dřív žil s maminkou, ale ta se kvůli zdravotnímu stavu odstěhovala do domu s pečovatelskou službou. Byl tam sám," uvedla starostka.

Dnes byla v Ostravě na sněmu Svazu měst a obcí. "Kdybych nebyla v Ostravě, šla bych tam já. Byla by to moje povinnost," řekla Čudrnáková.

Podle informací policie se místostarosta ráno zúčastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil. Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, v médiích uvedl, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu šlo podle něj o vodu ve studni.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 18. listopadu 2019

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď