Muž založil oheň u mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

foto Napodobenina Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze na snímku pořízeném 5. června 2020. Stavbu dokončil sochař Petr Váňa a jeho spolupracovníci 4. června.

Praha - Strážníci zadrželi muže, který dnes ráno založil u mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí oheň. Oheň uhasili a muže narozeného v roce 1963 předali policii, která jej podezírá z výtržnictví a poškození cizí věci. Výše škody na sloupu, který byl od ohně poškozen, zatím není známa. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský, potvrdil tak informace médií. Strážníci o události informovali na facebooku.

Podle Rybanského podezřelý kolem 7:30 u sloupu polil hořlavinou nějakou tkaninu a zapálil ji. Strážníci uvedli, že si toho všimli operátor kamerového systému. Hlídka strážníků následně oheň uhasila vodou z lahve, kterou měla ve služebním vozidle. "Muž byl následně předán policii a je podezřelý z výtržnictví a poškození cizí věci," doplnil policejní mluvčí.

Mariánský sloup se na Staroměstské náměstí vrátil téměř po 102 letech teprve před nedávnem. Jeho napodobeninu vytvořil sochař Petr Váňa a jeho spolupracovníci a sloup vztyčili na náměstí počátkem června.

Původní sloup v roce 1918 na protest proti habsburské monarchii strhl dav.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 17:00 3°C

Celá předpověď