Muž z Uherskohradišťska podle policie připravil podvodem matku o 1,2 milionu Kč

foto Peníze, bankovky, česká měna, koruna, úspory - ilustrační foto.

Uherské Hradiště - Muž z Uherskohradišťska podle policie připravil podvodem svou matku o více než 1,2 milionu korun. Kriminalisté zjistili, že prostřednictvím jejího internetového bankovnictví uzavíral úvěry, aniž by o tom žena věděla. Získané peníze osmadvacetiletý muž prosázel, hrozí mu až osmileté vězení, uvedl v dnešní tiskové zprávě policejní komisař Radomír Šiška.

Vášni pro kurzové sázení podle něj muž propadl loni v dubnu. "Jeho finanční možnosti byly však omezené. Proto v nestřeženém okamžiku získal od matky bez svolení přístupová hesla k jejímu internetovému bankovnictví. Ve světě on-line úvěrů pak postupně uzavíral matčiným jménem půjčky u různých společností," uvedl Šiška.

Založené smlouvy podle něj byly ve statisícových částkách. "Takto získané peníze si postupně přeposílal na svůj účet. V té době už propadl kouzlu sázení a podvodem získané finance tak obratem využil k on-line sázkám," uvedl policejní komisař. V součtu podle něj muž uzavřel osm úvěrů. Policisté ho nyní stíhají pro podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď