Muž z Prachaticka podle policie ve velkém obchodoval s drogami

foto Policie a celníci zadrželi muže z Prachaticka, který podle nich vyráběl a distribuoval velké množství drog na jihu Čech i v cizině. Šlo především o pervitin, marihuanu nebo extázi. Kromě něj policisté zatkli dalšího muže a dvě ženy, kteří jsou podezřelí z toho, že se na chodu organizované skupiny podíleli. Při prohlídkách domů a jiných prostor policisté a celníci zajistili mimo jiné půl milionu korun v hotovosti, luxusní auta a zbraně (na snímku je jedna z nich). Tři zadržení jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na zásahu se podílelo 150 celníků a policistů, kteří o tom dnes informovali na svém webu.

Vimperk (Prachaticko) - Policie a celníci zadrželi muže z Prachaticka, který podle nich vyráběl a distribuoval velké množství drog na jihu Čech i v cizině. Šlo především o pervitin, marihuanu nebo extázi. Kromě něj policisté zatkli dalšího muže a dvě ženy, kteří jsou podezřelí z toho, že se na chodu organizované skupiny podíleli.

Fotogalerie

Při prohlídkách domů a jiných prostor policisté a celníci zajistili mimo jiné půl milionu korun v hotovosti, luxusní auta a zbraně. Tři zadržení jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na zásahu se podílelo 150 celníků a policistů, kteří o tom dnes informovali na svém webu.

"Pokud se týče drog, tak se dá říci, že se neštítili ničeho. To znamená, že jich vyráběli a prodávali velké množství a různé druhy. Drogy distribuovali nejen v regionu, ale vozili je i do sousedních zemí," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že jedna zadržená žena, kterou policie neobvinila, měla za úkol zajistit distribuci drog do Ruska. Matzner uvedl, že jen pervitinu vyrobila skupina za rok a půl 1,5 kilogramu.

Hlavním organizátorem skupiny byl podle policie sedmatřicetiletý muž z Vimperku, jenž má přezdívky Boss nebo Satan. "Jedná se o bývalého zápasníka. Odběratelé drog i jeho v uvozovkách obchodní partneři z něho měli velký respekt," uvedl mluvčí.

Po zadržení skupiny celníci a policisté udělali sedm domovních prohlídek a 14 prohlídek jiných prostor. Šlo například o firmy, sklepy, dřevníky a kůlny. Kromě zbraní, vozidel nebo peněz zajistili anabolika, marihuanu, metamfetamin či desítky tablet extáze.

Podle Matznera není vyloučeno, že na chodu skupiny se podíleli i další lidé. "Zadržením výše zmíněných tak nemusela ještě celá věc skončit," řekl. Dodal, že muž považovaný policií za hlavního organizátora skupiny provozoval také erotický noční podnik. "V poslední době se stal místem, kde se s drogami ve velké míře obchodovalo," uvedl policejní mluvčí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je středa 24. února 2021

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď