Muž v německém vlaku pobodal tři lidi; úřady vyšetřují, jestli je to radikál

foto Němečtí policisté mužem podezřelým z toho, že ve vlaku na západěš Německaa pobodal tři lidi, 13. května 2022.

Herzogenrath (Německo) - Tři lidi dnes ráno ve vlaku na západě Německa pobodal jedenatřicetiletý muž narozený v Iráku, než ho přemohli policista a další cestující. Trojice pobodaných je v péči lékařů, žádný ale podle zpravodajského webu wa.de není v ohrožení života. Podle agentury DPA nyní úřady prověřují možnou islamistickou motivaci útočníka.

Fotogalerie

Útok se odehrál v regionálním vlaku poblíž Cách v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, kde se v neděli uskuteční zemské volby. Kolem 7:40, poté co vlak opustil stanici ve městě Herzogenrath u hranic s Nizozemskem, muž vytáhl nůž a zaútočil na další pasažéry. Naštěstí ho brzy přemohl a zatkl policista, který jel vlakem na svou služebnu, uvedla policie v Kolíně nad Rýnem. Pomohla mu při tom dvojice spolucestujících.

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul útok odsoudil jako "krutý čin". Ocenil obrovskou odvahu trojice, která útočníka zastavila. Reul také uvedl, že v roce 2017 úřady pojaly podezření, že by mohl být muž narozený v Iráku islamistou. Žil tehdy v uprchlickém zařízení, výrazně se změnil a mimo jiné si nechal narůst plnovous.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď