Muž v Krkonoších v době nouzového stavu vykradl penzion a hotel

foto Zatčení, pouta - ilustrační foto.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Trutnovská policie zatkla třicetiletého muže podezřelého z vykradení penzionu a hotelu v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Obě zařízení byla mimo provoz, sezona v Krkonoších skončila kvůli vládním opatřením k boji s koronavirem předčasně 13. března. Protože muž loupil v době nouzového stavu státu, hrozí mu v případě odsouzení přísnější trest až osmi let vězení. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Lukáš Vincenc.

Muž podle policie počátkem týdne násilím vnikl do apartmánu penzionu v Peci pod Sněžkou a ukradl z něj různé oblečení, drogerii a elektroniku. V penzionu také ukradl automobil Škoda Octavia, s nímž odjel na jiné místo v Peci pod Sněžkou, kde policie auto vypátrala. Z auta muž podle policie ukradl nářadí, zimní oblečení, vybavení na horskou turistiku a alkohol. Celkem udělal škodu za 85.000 korun.

Později se muž podle policie vloupal do hotelu, kde přespal a vypil nápoje a alkohol za téměř 1000 korun. Z hotelu pak chtěl odjet čtyřkolkou v hodnotě 400.000 korun. "To už mu ale překazili policisté, kteří ho ve čtvrtek zadrželi. Muž skončil v policejní cele," uvedl Vincenc.

Policie muže viní z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a z porušování domovní svobody. Okresní soud v Trutnově dnes rozhodl, že muž bude dál stíhán na svobodě. Soud přihlédl k tomu, že muž dosud nebyl trestán.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď