Muž našel v Brně na procházce zřejmě plně funkční granát

foto Muž v Brně-Řečkovicích našel 11. dubna 2021 na procházce pravděpodobně plně funkční ruční granát. Nález odvezl pyrotechnik. Případ si převzala policie.

Brno - Muž v Brně-Řečkovicích našel v neděli na procházce pravděpodobně plně funkční ruční granát. Nález odvezl pyrotechnik. Případ si převzala policie. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Muž si všiml předmětu v trávě, z dálky mu podle mluvčího připomínal tenisový míček. Když jej vyšlapaná cesta dovedla blíž, uvědomil si, že by mohlo jít o granát.

"Na tísňové lince 156 slíbil, že v bezpečné vzdálenosti počká na příjezd hlídky a ke zbrani ji navede," uvedl mluvčí.

Strážníci následně vyrazili do určené ulice Terezy Novákové, konkrétně za bývalý kasárenský objekt. "Na louce hned u pěšiny skutečně uviděli velmi zachovalý a pravděpodobně plně funkční ruční granát. Potvrdil to i přivolaný policejní pyrotechnik," uvedl Ghanem.

Doplnil, že před příjezdem pyrotechnika i za jeho přítomnosti strážníci hlídali, aby se k nebezpečné zbrani nikdo další nepřibližoval. Pyrotechnik nález následně odborně zajistil a odvezl. Případem se policisté dál zabývat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 9. května 2021

Očekáváme v 5:00 6°C

Celá předpověď