Muž, který zabíjel na policejní stanici u Paříže, sledoval islamistická videa

foto Policejní stanice ve francouzském městě Rambouillet, kde u vchodu pobodal muž policejní úřednici, která utrpěla těžká zranění a na místě zemřela.

Paříž - Muž, který v pátek zaútočil na policejní stanici poblíž Paříže, kde zavraždil policejní úředníci, těsně před činem sledoval islamistická videa. Na tiskové konferenci to dnes řekl prokurátor Jean-Francois Ricard, podle něhož o radikalizaci 36letého Tunisana není pochyb. Útočníka zastřelila policie.

Fotogalerie

"Útočník si těsně před činem pouštěl náboženské zpěvy a videa oslavující džihád a mučednictví," uvedl Ricard. Podle něj se na ně muž díval na telefonu krátce předtím, než s nožem v ruce vtrhl na policejní stanici Rambouillet, kde smrtelně pobodal jednu zaměstnankyni. Podle prokurátora přitom volal "Alláhu akbar" (arabsky Bůh je veliký).

Ricard se ale zmínil také o tom, že podle dosavadního vyšetřování měl pachatel nejspíš psychické problémy a navštěvoval psychiatra.

Policie dnes v souvislosti s útokem zadržela další, od pátku pátou osobu. Jde o útočníkova bratrance.

O pachateli útoku, který je vyšetřován jako teroristický, je mimo jiné známo, že do Francie přišel nelegálně v roce 2009 a povolení k pobytu dostal až loni. Podle médií neměl záznam v rejstříku trestů a ani nebyl v souvislosti s možným radikalismem v hledáčku tajných služeb.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 28. září 2021

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď