Musk pracuje od rána do večera sedm dní v týdnu, ostatním to nedoporučuje

foto Ilustrační foto - Šéf automobilky Tesla a společnosti SpaceX Elon Musk.

Bali - Miliardář Elon Musk pracuje od rána do večera sedm dní v týdnu. Ostatním toto nasazení nedoporučuje. Řekl to dnes během rozhovoru na podnikatelském fóru B20, které se koná na pozadí summitu velkých světových ekonomik G20 v Indonésii. Na Muskův výstup upozornila agentura Bloomberg.

"Bezpochyby mám příliš mnoho práce," řekl mimo jiné šéf společností Tesla, Spacex a nový majitel Twitteru. "Pracuju, jak nejvíc to jde. Po pravdě to nikomu jinému opravdu nedoporučuju," dodal nejbohatší muž světa. Agentura Bloomberg v aktualizovaném žebříčku miliardářů jeho majetek stanovuje na 189 miliard dolarů (4,4 bilionu Kč).

Musk nedávno dokončil akvizici společnosti Twitter. Následně kvůli snižování nákladů propustil zhruba polovinu jejích zaměstnanců a zbytku až na výjimky zrušil práci z domova. Spustil také systém předplatného za osm dolarů, v jehož rámci uživatelé mimo jiné získají u svého účtu modrou ikonu, která slouží k označování ověřených profilů. Musk v e-mailu zaměstnancům sdělil, že chce, aby předplatné tvořilo polovinu příjmů Twitteru.

Jeho odpor k práci z domova je známý a dokládá ho analogický postup v automobilce Tesla. Musk v několika rozhovorech uvedl, že někdy přespává v práci a že když měla Tesla problémy, spával v jejích továrních halách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 30. listopadu 2022

Očekáváme v 17:00 3°C

Celá předpověď