Musk oznámil obnovení pozastavených twitterových účtů od příštího týdne

foto Ilustrační foto - Logo Twitteru na mobilním telefonu, 14. října 2022.

San Francisco - Nový majitel společnosti Twitter Elon Musk dnes oznámil, že od příštího týdne obnoví dříve pozastavené twitterové účty, které neporušily zákon. Své rozhodnutí postavil na výsledcích hlasování na téže sociální síti. Pro "všeobecnou amnestii", jak rozhodnutí označuje, se vyslovilo 72,4 procenta z více než tří milionů hlasujících.

"Lid promluvil. Amnestie začne příští týden. Vox Populi, Vox Dei (hlas lidu, hlas boží)," napsal pod výsledky Musk.

Stejnou latinskou frázi použil Musk i po hlasování o obnovení účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten byl z platformy vyloučen předchozími majiteli, protože podle nich v lednu minulého roku podpořil své příznivce v tom, aby násilně vtrhli do sídla Kongresu.

Hlasování podobná tomu, jaké uspořádal Musk, nemají vědecký základ a jejich výsledek mohou snadno ovlivnit boti, tedy programy, které automaticky odesílají příspěvky, upozorňuje agentura AP.

Za měsíc od převzetí Twitteru Muskem se na této platformě výrazně zvýšil počet rasistických, antisemitských a jinak nenávistných projevů, uvedly organizace, které síť monitorují. Musk tvrdí, že na sociální síti prosazuje absolutní svobodu. Od svého nástupu vyhodil polovinu ze 7500 zaměstnanců. Mnoho dalších jich pod tlakem odešlo samo. Firmu opustili také významní inzerenti, píše AP.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď