Muse vystoupí v rámci turné Simulation Theory 26. května v Praze

foto Britská alternativní rocková skupina Muse vystoupila 22. listopadu 2012 v Praze.

Praha - Britská rocková skupina Muse vystoupí v rámci turné Simulation Theory 26. května příštího roku pod širým nebem na pražském letišti v Letňanech. V metropoli se představí v rámci světového turné Simulation Theory, během kterého se představí v Americe, Kanadě, Velké Británii a Evropě. Vstupenky pro veřejnost v cenách 1390 až 1890 korun budou v prodeji od 16. listopadu. ČTK o tom dnes informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

"Ke každému nákupu vstupenky bude k dispozici nové album Simulation Theory v digitální podobě ke stažení zdarma nebo fyzický nosič za poštovné," uvedl Novák.

Skupina Muse vznikla v roce 1994 v britském Teignmouthu, kde se dali dohromady zpěvák, kytarista a klávesista Matthew Bellamy s baskytaristou Christopherem Wolstenholmenem a bubeníkem Dominikem Howardem. Debutové album Showbiz vyšlo v roce 1999. Nové album Simulation Theory vydají 9. listopadu. Jejich předchozí deska Drones obsahující singly Mercy nebo Psycho vyšla v červnu 2015 a debutovala na špičce hitparád v 21 zemích po celém světě, včetně prvního místa ve Spojených státech. Kapela za album v únoru 2016 obdržela prestižní cenu Grammy, jejich druhou v kategorii Nejlepší rockové album.

V rámci světového turné The Simulation Theory bude k dispozici nový balíček Enhanced Experience, umožňující přístup na party Mixed Reality, která se uskuteční před jednotlivými koncerty. Na této party bude možnost si zahrát tři originální hry pro virtuální realitu, které byly inspirovány skladbami z alba Simulation Theory.

Mezi další výhody Enhanced Experience patří vstupenka na koncert k sezení v prvních řadách, koncertní plakát, interaktivní foto zážitek s kulisami a memorabiliemi z nejnovějších videoklipů kapely a další.

Od svého založení v roce 1994 vydali Muse již sedm studiových alb, kterých se po celém světě prodalo více než 20 miliónů. V jejich diskografii nechybí ale ani více než čtyři desítky singlů a dvě koncertní alba mapující jejich koncertní vystoupení. Muse jsou považováni za jednu z nejlepších koncertních kapel na světě, obdrželi řadu hudebních cen včetně dvou cen Grammy, jedné American Music Award, pěti ocenění MTV Europe Music Awards, dvou Brit Awards, deseti ocenění NME a sedmi ocenění časopisu Q.

V České republice vystoupili Muse několikrát, naposledy v roce 2016 v pražské O2 areně v rámci světového turné The Drones World Tour.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 21. března 2019

Očekáváme v 1:00 3°C

Celá předpověď