Multižánrový festival Mezi ploty se uskuteční 30. května on-line

foto V areálu Psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích začal 26. května dvoudenní multižánrový festival Mezi ploty.

Praha - Multižánrový festival Mezi ploty, který se tradičně koná v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice, se letos uskuteční 30. května on-line. Pořadatelé po jednání s hygieniky a lékaři oznámili, že pacienty nemohou vystavovat nebezpečí nákazy koronavirem, a to ani na podzim tohoto roku. V on-line verzi Mezi ploty se návštěvníci v různých podobách setkají se všemi 160 kapelami a divadly, které měly letos na festivalu vystoupit. ČTK o tom dnes za pořadatele informovala Miroslava Buřičová.

"Chybět nebudou ani diskuse s odborníky, na které jsou z festivalu zvyklí. Cílem bude poukázat na to, že slovo pomoc zvláště dnes nesmí být prázdné, ale musí se proměnit v realitu každodenního života, a že východisko ze současné situace existuje - skrývá se právě v hodnotách, jako jsou empatie, sounáležitost, podpora a úcta člověka k člověku, které festival Mezi ploty dlouhodobě propaguje," uvádějí pořadatelé ve zprávě pro média.

Na 14 scénách mělo na dvoudenním festivalu vystoupit 30. až 31.května 160 účinkujících. Akci v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice navštěvují tisíce lidí. Festival nabízí kromě zábavy veřejnou sbírku na pomoc duševně nemocným.

"Projekt Mezi ploty z darů a výtěžku své veřejné sbírky každoročně věnoval finanční prostředky na pomoc duševně nemocným a navíc zprostředkoval pomoc lidem, kteří mohou být ohroženi duševními problémy Festivalu se totiž pravidelně účastní desítky odborníků na lidskou duši a kolem 60 neziskových organizací. Nyní ale ten, který nabízel pomoc, sám pomoc potřebuje. Nemožnost festival uspořádat pro nás totiž znamená výraznou ekonomickou ztrátu, zvláště v situaci, kdy jsme na přípravy letošního ročníku už vynaložili velkou část rozpočtu," uvedli pořadatelé. Více informací se nachází na www.meziploty.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď