Muchová se kvůli nemoci odhlásila z pražského turnaje WTA, hrát bude sedm Češek

foto Česká tenistka Karolína Muchová v úvodním kole Wimbledonu 28. června 2022.

Praha - Tenistka Karolína Muchová je po Petře Kvitové druhou českou hráčkou, která se odhlásila z letošního ročníku Livesport Prague Open. Finalistka turnaje z roku 2019 se dnes omluvila kvůli nemoci. V pavouku ji nahradí některá z kvalifikantek či lucky loser. Organizátoři o tom informovali na svém webu.

Do hlavní soutěže turnaje WTA zasáhne celkem sedm Češek. Hlavní hvězdou bude úřadující šampionka Barbora Krejčíková, která bude po světové dvojce Anett Kontaveitové druhou nejvýše nasazenou hráčkou. Dalšími českými zástupkyněmi budou Tereza Martincová, Marie Bouzková, Linda Nosková, Lucie Havlíčková a dvojice úspěšných kvalifikantek Barbora Palicová a Dominika Šálková.

Osmnáctiletá Palicová dnes porazila bývalou světovou dvanáctku Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6:4, 4:6, 6:2. Šálková zdolala Rusku Nataliji Vichljancevovou 6:7, 7:5, 6:2. V odloženém utkání prvního kvalifikačního kola neuspěla Miriam Kolodziejová, jež prohrála dvakrát 1:6 s Izraelkou Linou Gluškovou.

Pětadvacetiletá Muchová měla v úvodním kole vyzvat Havlíčkovou, o start ji ale podobně jako Kvitovou těsně před začátkem domácího turnaje v pražské Stromovce připravily zdravotní problémy. Dvojnásobná wimbledonská vítězka se omluvila v sobotu kvůli zraněnému zápěstí.

Hlavní soutěž začne v pondělí. Jako první z Češek půjde do akce v 11:00 Bouzková proti Rakušance Sinje Krausové, poté Martincová vyzve Francouzku Chloé Paquetovou. Program na centrálním kurtu uzavře ve čtyřhře Lucie Hradecká s Andreou Sestini Hlaváčkovou, která pojala turnaj jako rozlučku s kariérou. Duo H+H vyzve v českém souboji Anastasii Detiucovou a Kolodziejovou.

Turnaj v areálu pražské Sparty se bude hrát do neděle 31. července.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď