Muchová nebude hrát Australian Open, na němž byla letos v semifinále

foto Ilustrační foto - Česká tenistka Karolína Muchová

Praha - Tenistka Karolína Muchová se odhlásila z Australian Open a nebude v Melbourne obhajovat účast v semifinále. Důvodem jsou problémy spojené se zraněním břišního svalu, kvůli kterému ukončila předčasně již v září letošní sezonu. Pětadvacetiletá rodačka z Olomouce na sociální síti oznámila, že stále není fit a přijde o lednový grandslam. Stejně jako česká jednička Karolína Plíšková, jež si na soustředění zlomila ruku.

"Bohužel se během přípravy vyskytly další problémy spojené se zraněním břišního svalu. Po vyšetřeních mi tým doktorů nedoporučil do Austrálie odcestovat. Potřebuji více času na doléčení," uvedla Muchová pro ČTK. Její odlet do Austrálie přitom vypadal nadějně. "Velmi nadějně. Bylo to rozhodnutí v posledních dnech," dodala Barbora Štefková, která s Muchovou spolupracuje. Pokud půjde léčba dobře, mohla by hráčka naskočit do turnajů po Austrálii.

Muchová si břišní sval poranila letos během Australian Open, který byl kvůli pandemii koronaviru posunut do únorového termínu. Léčila se dva měsíce a teprve před antukovým Roland Garros začala pořádně podávat. Dobře se cítila až na trávě ve Wimbledonu, kdy došla do čtvrtfinále, ale problémy se jí vrátily. I proto na US Open vypadla již v 1. kole. Poslední zápas odehrála prvního září.

"Mrzí mě, že sezonu 2022 nezahájím na turnajích v Austrálii. Dělám vše pro to, abych byla co nejdřív fit a zpět na kurtu," napsala Muchová na instagramu. Bývalá devatenáctá hráčka světa, jíž nyní patří 32. místo v žebříčku WTA, odehrála letos jen jedenáct turnajů s bilancí 19:9.

Vedle úspěchu v Melbourne a Wimbledonu ještě došla do čtvrtfinále v Madridu a na Gippsland Trophy. Do světové dvacítky se poprvé dostala v květnu a pobyla v ní tři týdny.

Australian Open začne 17. ledna. V hlavní soutěži zůstalo šest českých tenistek, přihlášené jsou pátá hráčka světa Barbora Krejčíková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Ve dvouhře mužů figuruje Jiří Veselý.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď