Mucha, Zrní a Tata Bojs zahrají na koncertě pro klima v Karlíně

foto Skupina Tata Bojs vystoupila 18. prosince 2014 v Praze. Na snímku v popředí je baskytarista Mardoša (vl. jménem Marek Huňát).

Praha - Písničkářka Mucha a kapely Zrní a Tata Bojs zahrají na benefičním koncertě pro klima, který se uskuteční 4. září v pražských kasárnách Karlín. Pořádá ho ekologická organizace Greenpeace. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde především na podporu zářijového festivalu Týden pro klima. ČTK o tom informoval mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek.

"Těší nás, že oslovení interpreti potvrdili svou účast na koncertě obratem a brali to jako samozřejmost. Dobře si uvědomují závažnost situace, v níž se naše planeta a globální klima nachází," uvedl koordinátor koncertu Robin Kvapil z Greenpeace. "Důsledky klimatických změn, jako jsou sucha, období veder, lesní požáry a pak naopak přívalové deště a povodně, pozorujeme již mnoho let v řadě i na českém území a nemůžeme už před nimi dál zavírat oči," dodal.

Návštěvníci se ještě před trojkoncertem mohou těšit na doprovodný program určený dětem, společné promítání, workshopy nebo recyklační dílnu.

Umělci se do akcí upozorňující na podobná témata zapojují také ve světě. Nejslavnější tváří, která se angažuje v ekologických otázkách, je zřejmě hollywoodský herec a držitel Oscara Leonardo DiCaprio. Tento týden slíbil pět milionů dolarů (asi 120 milionů Kč) na záchranu amazonských pralesů. Fond založila před dvěma měsíci vytvořená ekologická organizace Earth Alliance, jejíž spoluzakladatelem je právě DiCaprio.

Greenpeace, Hnutí Duha nebo Fridays For Future pořádají v poslední době více happeningů na podporu ekologie. V pondělí 26. srpna například 50 lidí demonstrovalo před budovou úřadu vlády v Praze, kde poprvé zasedla uhelná komise. Tichým protestem se dožadovali rychlého řešení klimatické krize a konce spalování uhlí. Akci pořádala hnutí Extinction Rebellion ČR a studentské hnutí Fridays For Future.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď