MPO v nejbližší době vypíše výběrové řízení na šéfa CzechInvestu

foto Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner hovoří s novináři po setkání se zaměstnanci agentury CzechInvest 11. ledna 2018 v Praze. Vlevo je odvolaný generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu v nejbližší době vypíše výběrové řízení na pozici ředitele agentury CzechInvest. Nový šéf agentury by měl být znám do měsíce. Ministr Tomáš Hüner (za ANO) to řekl novinářům po setkáním se zaměstnanci agentury.

"Budu se snažit, aby nový šéf byl vybrán co nejdříve. Orientační termín je měsíc," uvedl ministr. Hüner v úterý odvolal z funkce generálního ředitele CzechInvestu Karla Kučeru. Podle něj svými rozhodnutími v posledních dnech destabilizoval chod agentury. Vedením agentury pověřil ředitele Divize vnitřních služeb CzechInvestu Jana Urbana.

Ministr nebyl spokojen s tím, že Kučera v pondělí odvolal ředitele divize malých a středních podniků a regionů Vojtěcha Rajtra, který v agentuře pracoval 12 let. Za Rajtra se následně postavili zaměstnanci agentury.

Hüner dnes řekl, že s Kučerou probírali záležitost odvolání Rajtra. Vzhledem k tomu, že zaměstnanci změnu nepřijali, to považuje za destabilizující prvek. Kučera byl v čele agentury od října 2014, kdy ho do funkce jmenoval tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

CzechInvest je vládní agenturou pro podporu podnikání a investic, která má na starosti lákání zahraničních investorů do Česka i pomoc menším českým firmám při hledání partnerů v cizině. Je podřízen ministerstvu průmyslu a obchodu. Agentura vznikla v listopadu 1992. Centrálu má v Praze a zastoupení ve 13 krajích. Zahraniční pobočky agentura provozuje v USA (New York, San Francisco), Číně (Šanghaj), Německu (Düsseldorf), Japonsku (Tokio), Británii a Irsku (Londýn) a Jižní Koreji (Soul).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď