Možnost zrušit zájezd bez udání důvodu se podle CK ujala, nabízejí ji i k exotice

foto Ilustrační foto - Odbavovací hala Letiště Václava Havla v Praze na snímku pořízeném 1. července 2020.

Praha - Možnost zrušit zájezd 30 dní před odletem bez udání důvodů se podle cestovních kanceláří (CK), které ji nabízely k letním dovoleným, osvědčil. Zavedly ji proto nyní i u pobytů v exotických destinacích. Lidé, kteří si koupí zájezd do exotických zemí, v předprodeji mohou získat i jiné výhody, jako je třeba změna termínu či destinace zdarma, bezplatný pobyt pro dítě nebo slevy pro seniory. Češi nejvíce momentálně poptávají Spojené arabské emiráty (SAE) nebo Dominikánskou republiku. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pořadateli a prodejci zájezdů.

Nákupní chování klientů se v souvislosti s pandemií koronaviru podle mluvčího CK Fischer Jana Bezděka změnilo. "Lidé se momentálně nebojí kupovat exotické zájezdy několik týdnů nebo měsíců dopředu, musí mít ale jistotu, že nepřijdou o svoje peníze. Klientům proto garantujeme, že v případě problémů jim budeme vracet už pouze peníze, žádné vouchery nebo poukázky," řekl.

U nejoblíbenějších exotických destinací mohou klienti CK Fischer a Exim Tours zájezd bez udání důvodu zrušit 30 dní před odletem. Stejné podmínky CK podle mluvčího Exim Tours Petra Kostky nastavily pro letní zájezdy, této možnosti podle něj využilo 15.000 klientů obou CK. Podle Kostky se ukázalo, že klienty kteří dovolenou zrušili, CK neztratila. Většina si podle něj zájezd koupila později v průběhu léta, například ve chvíli, kdy měli ukončené očkování.

CK Blue Style podle své mluvčí Ilony Topolové jako hlavní benefit klientům nabízí základní pojištění v ceně zájezdu. Kryje podle ní výlohy spojené mimo jiné s povinnou karanténou v destinaci, stravou a repatriací zpět do ČR. V případě pozitivního testu dítěte jsou výlohy hrazeny i zákonnému zástupci, který s dítětem v zemi zůstane. "Dále nabízíme expresní testování u letiště všem našim klientům aktuálně zdarma, věrnostní i skupinové slevy," uvedla.

Obzvlášť v současné nejisté době kvůli šíření koronaviru je podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové důležitá možnost si u vybraných zájezdů změnit termín či destinaci zdarma. Některé CK toto podle ní umožňují ještě deset dní před odletem. "Řekla bych, že tato výhoda, se kterou přicházejí CK nově v období pandemie, je asi nejzásadnější a klienti se na ni hodně informují," řekla.

U zákazníků Invia podle Řezníčkové v prodejích exotiky nyní vedou SAE, za nimi jsou na druhém místě Maledivy s Dominikánskou republikou, následují Mexiko, Keňa, Zanzibar a Seychely. Doplnila, že lidé oceňují také zájezdy do exotiky přímým letem. Ty letos nově začala nabízet CK Čedok.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď