Možná je dobře, že nevyšla Francie, řekl Král po návratu do Edenu

foto Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let ve skupině 1 o postup na mistrovství Evropy: ČR - Řecko, 10. září 2018 v Jablonci nad Nisou. Na snímku je Alex Král z ČR.

Praha - Fotbalista Alex Král je zpětně rád, že mu v létě nevyšel přestup do francouzského Bordeaux a mohl tak v probíhající zimní přestávce zamířit z Teplic zpět do Slavie, jejímž je odchovancem. Dvacetiletý talentovaný obránce se chce ve velké konkurenci ve vršovickém klubu prosadit do základní sestavy, i když mohl jaro strávit ještě na hostování v severočeském celku.

"Když se na to koukám s odstupem času, je možná dobře, že nevyšla ta Francie. Teď jsem dostal novou šanci, nový impulz a těším se na to. Věřím, že mi Slavia pomůže v růstu," řekl Král novinářům před odletem na soustředění do Španělska.

Je připraven na to, že ho na rozdíl od Teplic čeká ve Slavii mnohem větší konkurence. "Už nějakou dobu jsem plánoval přechod z Teplic, takže na konkurenci jsem byl přichystaný. Nebude to pro mě nic nečekaného. Věřím, že se o to poperu," uvedl Král.

"O žádném hostování momentálně vůbec nepřemýšlím. Chci se probojovat do osy mužstva, stát se oporou, společně vyhrát titul a postoupit co nejdál v Evropské lize. Snad nějaké hostování nebude potřeba," dodal reprezentant do 21 let.

Král byl na dovolené v Thajsku a jednání o přestupu sledoval na dálku ze zahraničí. "Je pravda, že se to táhlo, ale nakonec to dobře dopadlo. Dovolenou jsem si ale užil, na chvíli jsem vypnul od fotbalu, i když nějaké informace jsem dostával. Přiletěl jsem 30. prosince na oběd, hned druhý den jsem absolvoval zdravotní prohlídku. Bylo to narychlo, ale vše se zvládlo, jsem tady a letím s klukama," řekl Král. "Rozhodně je to lepší, než kdybych přišel někdy v průběhu přípravy. Neměl bych šanci se tolik ukázat," dodal.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský o něj hodně stál. "Chtěli jsme si Alexe pojistit do budoucna, to se nám podařilo. Vidíme v něm velký potenciál. Troufnu si říct, že pokud bude pokračovat v tom, jak to má nastavené, ve vzdálenější budoucnosti může být hlavní pilíř českého fotbalu v defenzivě," uvedl Trpišovský.

"V průběhu podzimu jsme se bavili o tom, že by třeba zůstal v klubu dál na hostování, ale on sám chce do toho vletět rovnýma nohama, i když ví, jaká je tu konkurence. Navíc je využitelný na více postech," dodal kouč.

"Poslouchá se to hezky, když o vás někdo řekne takové věci. Ale musíte je potvrdit. Já jen čekám na to, až dostanu šanci, a budu se to snažit potvrdit. Trenér Trpišovský chce hrát fotbal, který mi bude vyhovovat," uvedl Král.

Slavii hned na úvod jara čeká v lize souboj s Teplicemi. "Už jsme si psali s klukama, popichovali jsme se. Určitě je rád uvidím," řekl Král. Poté červenobílí rozehrají vyřazovací část Evropské ligy proti Genku. "Evropskou ligu jsem samozřejmě ještě nehrál, byl by to obrovský bod v mé kariéře. Budu se snažit udělat vše pro to, abych si místo zasloužil," dodal Král.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď