Motýlkář Gracík získal na MSJ stříbro i na padesátce, navíc v seniorském rekordu

foto Plavání, závodníci - ilustrační foto.

Lima - Motýlkář Daniel Gracík vybojoval na juniorském mistrovství světa druhou stříbrnou medaili. Po úspěchu na stovce dohmátl v Limě druhý i na poloviční trati a jeho jediným přemožitelem byl opět Portugalec Diogo Ribeiro, který vytvořil juniorský světový rekord časem 22,96 sekundy. Sedmnáctiletý Gracík byl přesně o půl sekundy pomalejší a výkonem 23,46 stanovil nové národní maximum mezi seniory. O sedm setin vymazal z čela českých historických tabulek dubnový výkon Jana Šefla.

Gracík už v semifinále Šeflův čas z Eindhovenu vyrovnal a do bojů o medaile postoupil z prvního místa. V rozplavbách byl předtím druhý za Ribeirem. Ziskem dvou medailí navázal pardubický talent na červencové vystoupení z juniorského mistrovství Evropy v Rumunsku, kde vyhrál stovku a na padesátce byl druhý za Dánem Casperem Puggardem. Ten se musel v Limě spokojit s druhým bronzem, Gracík jej za sebou nechal o celou půlsekundu.

Spolu s dvěma bronzy znakaře Miroslava Knedly získala česká výprava v peruánské metropoli už čtyři medaile a i podle jejich hodnoty vyrovnala dosud nejlepší šampionát z roku 2013 v Dubaji. Tam kraulař Jan Micka získal dvě stříbra a bronz a třetí místo přidala motýlkářka Lucie Svěcená. Jedinou další medaili získal v historii znakař Jan Čejka, který se v roce 2019 v Budapešti stal na padesátce prvním českým juniorským mistrem světa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď