Motoristé u Šerlichu blokovali dopravu, parkovali, kde nemají

foto Automobily stojí 1. ledna 2021 v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou v Orlických horách. Policie po poledni kvůli náporu turistů v oblasti Šerlichu v Orlických horách na více než dvě hodiny omezila provoz na příjezdové silnici z Deštného. Na silnici přes Šerlich pouštěla jen automobily, které projížděly dál. Parkoviště se zaplnilo a neukáznění řidiči, kteří parkovali, kde nemají, blokovali průjezd vozidel.

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) - Policie dnes po poledni kvůli náporu turistů v oblasti Šerlichu v Orlických horách na více než dvě hodiny omezila provoz na příjezdové silnici z Deštného. Na silnici přes Šerlich pouštěla jen automobily, které projížděly dál. Parkoviště se dopoledne zaplnilo. Neukáznění řidiči, kteří parkovali, kde nemají, blokovali průjezd vozidel. ČTK to dnes řekla mluvčí krajské policie Eva Prachařová. Horské sedlo pod Šerlichem je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy.

"Situace se zlepšila odpoledne, když lidé začali odjíždět domů," řekla v 15:00 ČTK Prachařová.

Na místě bylo několik policejních hlídek. Desítky aut parkovaly podél silnice, některé i pod značkou zákazu zastavení. "Museli jsme omezit průjezd osobních vozidel, tak abychom zachovali průjezd pro IZS, vozidla silničářů a horské služby," řekla ČTK Prachařová.

Opakuje se tak stejná situace jako v minulých dnech, dnes se ale podle policie vyhrotila. Komplikace policisté předpokládají také o víkendu. Doporučují lidem, aby do okolí Šerlichu zvážili cestu.

Obec Deštné v Orlických horách několik let usiluje o rozšíření parkoviště v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, jehož kapacita je zvláště v zimní sezoně nedostatečná, auta často komplikují průjezd po silnici II/311 mezi střediskem v Deštném a Orlickým Záhořím. K atraktivnosti lokality přispěla i nedávno otevřená rozhledna na Velké Deštné, ke které se lze nejsnáze dostat právě ze sedla pod Šerlichem.

V posledních dnech roste zájem o jednodenní návštěvy horských oblastí, nejde tedy jen o Orlické hory, ale také o Krkonoše. Lyžařská střediska vládní nařízení uzavřelo, lidé tak většinou vyrážejí za turistikou nebo sáňkovat. Parkoviště ve většině horských středisek jsou plná, motoristé pak často parkují na místech, která k tomu nejsou určená.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď