MotoGP slavnostně vyřadila čéslo 69 zesnulého šampiona Haydena

foto Fanoušci sledují u čísla 69, s kterým jezdil tragicky zesnulý šampion Nicky Hayden, Velkou cenu Ameriky.

Austin (USA) - V mistrovství světa silničních motocyklů se už nebude používat číslo 69, s kterým jezdil tragicky zesnulý šampion Nicky Hayden. Během Velké ceny Ameriky v Austinu vedení seriálu MotoGP uctilo památku "Kentucky Kida" slavnostním vyřazením jeho čísla.

Hayden jezdil s číslem 69 celou svou kariéru. V MotoGP v letech 2003-2016 vyhrál tři Velké ceny a připsal si 28 umístění na stupních vítězů. Mistrovský titul získal v roce 2006, když porazil o pět bodů italskou hvězdu Valentina Rossiho a překazil mu útok na šesté prvenství za sebou.

Hayden zemřel v květnu roku 2017 po nehodě na kole v Itálii, kdy závodil druhou sezonu v mistrovství světa superbiků. Pětatřicetiletý Američan se srazil s automobilem a utrpěl zranění hlavy, hrudníku a pánve, kterým pět dnů po havárii podlehl.

Pátečního ceremoniálu se na závodním okruhu v texaském Austinu zúčastnila i Haydenova rodina. Otec zesnulého jezdce Earl dostal plaketu s číslem 69 vyvedeným v amerických barvách s hvězdami a pruhy.

"Devětašedesátka je pro naši rodinu mimořádné číslo. To, že ji vyřadí MotoGP, elita našeho sportu, pro nás hodně znamená," uvedl Nickyho bratr Tommy. Dodal, že číslo 69 nosili při závodech všichni členové rodiny, jež má dlouhou motocyklovou historii.

"Jsou jezdci, kteří jsou bez ohledu na počet titulů a vítězství mimořádní. Někteří zůstanou v našich srdcích navždy. Nicky je jedním z nich," řekl Jorge Viegas, šéf Mezinárodní motocyklové federace (FIM).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď