Motocyklista Podmol předčasně končí na Dakaru, zlomil si obratel

foto Rallye Dakar - 1. etapa, 1. ledna 2023, Sea Camp. Motocyklový jezdec Libor Podmol.

Džidda - Motocyklový jezdec Libor Podmol předčasně končí na Rallye Dakar. Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu si v dnešní první etapě při pádu zlomil hrudní obratel. Podmol i přes bolest dojel do cíle, večer se ale rozhodl podle tiskové zprávy svou druhou účast na slavné soutěži ukončit.

"Rentgen mi zlomeninu potvrdil, možná mám nalomené také žebro. Jízda mě hodně bavila, ale najednou jsem letěl z motorky a nenafoukl se mi airbag. Je mi to líto, stydím se. Na tohle jsem půl roku netrénoval. Za rok se chci vrátit a vyhrát," uvedl Podmol, který startoval v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence.

Osmatřicetiletý motocyklista havaroval asi 30 kilometrů před cílem. "Vedl jsem kategorii a fakt jsem si to na trase užíval. Bavilo mě to, zapomněl jsem také na problémy, které jsem měl s rukou. Jenže zničehonic jsem z motorky vyletěl a pak už si nic moc nepamatuji," přiznal Podmol. Vyšetření odhalilo, že má kompresní zlomeninu sedmého hrudního obratle.

Po pádu byl pět minut v bezvědomí. "Zdál se mi hezký sen o tom, jak jsem u moře. Pak se vzbudím a vidím dva kluky v helmách. Došlo mi, že jsem fakt na Dakaru. Zkontroloval jsem ruce a nohy, které byly v pohodě, ale cítil jsem obrovskou bolest v zádech," popsal Podmol.

I přes bolest se opět posadil na motocykl a dojel do cíle měřeného úseku. "Těch třicet kilometrů byl bolestivý nářez. Asi nejšílenější jízda v mém životě. Poté mě ještě čekala cesta 190 kilometrů do bivaku po silnici, abych dokončil etapu. V takových bolestech, že jsem nemohl ani dýchat. Stále jsem ale doufal, že mám třeba jen nějak blbě vyhozené žebro," dodal Podmol, jenž v etapě obsadil 50. místo se ztrátou 51 minut na nejrychlejšího Rickyho Brabce z USA.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď