Motocyklista Engel měl v Maroku těžký pád, na Dakaru by ale neměl chybět

foto Ilustrační foto - Rallyeový závodník Milan Engel se zúčastnil 9. června 2021 v Praze tiskové konference týmu Orion Moto Racing Group, který oznámil jezdeckou sestavu na letošní sezonu a Rallye Dakar 2022.

Zagora (Maroko) - Motocyklový jezdec Milan Engel měl v pondělí těžký pád na Marocké rallye, závodě Světového poháru v cross country rallye. Člen týmu Moto Racing Group (MRG) si zlomil klíční kost, má prasklinu na pánvi a soutěž pro něj skončila. I přes zranění by se měl v lednu postavit na start Rallye Dakar.

"Momentálně řešíme převoz Milana do Česka a další vyšetření, které doma podstoupí. Až poté budeme vědět více," řekl šéf týmu MRG Ervín Krajčovič ČTK. Zlomenina klíční kosti by Engla neměla dlouho omezovat, prasklina na pánvi je vážnější. "Všichni ale věříme, že se opět brzy posadí na motorku a Dakar pojede," podotkl Krajčovič.

Třicetiletý Engel má za sebou sedm startů na Dakaru, nejlepším výsledkem je 15. místo z roku 2019. Letos byl osmnáctý.

Rodák z Jablonce nad Nisou je již druhým motocyklistou týmu MRG, který má zdravotní problémy. Jakub Hroneš musel plánovanou premiérovou účast na slavné soutěži zrušit. Při závodě mistrovství Evropy v enduru si totiž poranil rameno a nemohl tak odjet do Maroka, kde měl absolvovat povinnou kvalifikaci na Dakar.

"Složený týmu teď intenzivně řešíme. Dostal jsem nabídku od KTM na několik zahraničních jezdců. Času na rozhodnutí ale moc není," přiznal Krajčovič.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 18. října 2021

Očekáváme v 17:00 14°C

Celá předpověď