Most u Brandýsa byl zbourán, na D10 se po uzavírce vrátil provoz

foto Na dálnici D10 mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví začala 24. března 2018 uzavírka kvůli bourání poloviny mostu. Neprůjezdný je v obou směrech úsek mezi 10. a 14. kilometrem, objízdné trasy vedou přes okolní exity na Brandýs a Starou Boleslav. Auta se mají na dálnici vrátit následující den ráno. Stavbaři začali bourat druhou polovinu mostu, první zdemolovali minulý víkend. Před uzavřením dálnice byla svedena doprava do jednoho jízdního pruhu, aby si stavebníci na místě mohli nachystat techniku.

Brandýs n.L. (u Prahy) - Na dálnici D10 u Brandýsa nad Labem nedaleko Prahy byl po nočním bourání mostu obnoven provoz. Auta kvůli odstraňování poloviny mostu jezdila po objížďkách od sobotních 19:00. Na dálnici se v obou směrech vrátila dnes kolem 09:00. ČTK o tom informovala mluvčí stavební společnosti Eurovia CS Iveta Štočková.

"Bourací práce proběhly bez problémů. V tuto chvíli začínáme postupně pouštět provoz," sdělila ČTK Štočková krátce po 09:00.

Na dálnici D10 mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví začala 24. března 2018 uzavírka kvůli bourání poloviny mostu. Neprůjezdný je v obou směrech úsek mezi 10. a 14. kilometrem, objízdné trasy vedou přes okolní exity na Brandýs a Starou Boleslav. Auta se mají na dálnici vrátit následující den ráno. Stavbaři začali bourat druhou polovinu mostu, první zdemolovali minulý víkend. Před uzavřením dálnice byla svedena doprava do jednoho jízdního pruhu, aby si stavebníci na místě mohli nachystat techniku. Dělníci v noci strhli druhou polovinu starého mostu přes dálnici u Brandýsa nad Labem směrem na Mladou Boleslav. Před týdnem pak zdemolovali první část. Místo zbouraného mostu stavbaři postaví nový širší.

Minulý i tento týden byla nejprve doprava na D10 svedena do jednoho pruhu a stavbaři na místě chystali techniku. V 19:00 byla dálnice uzavřena a začaly bourací práce, které trvaly do rána. Neprůjezdný byl kvůli tomu v obou směrech úsek mezi 10. a 14. kilometrem, objízdné trasy vedly přes okolní exity na Brandýs a Starou Boleslav.

Stavba slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici pro sjezd do Brandýsa nad Labem či na opačnou stranu směrem k Zápům. Podle Středočeského kraje, který je investorem, bude nový most stát 54,1 milionu korun. Náklady z větší části pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 19. února 2019

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď