Moskva možná neobnoví vztahy se Západem, zaměří se na Čínu, řekl Lavrov

foto Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Moskva - Moskva ještě zváží, zda bude mít zájem obnovit vztahy se Západem, uvedl dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Jeho země se chce ještě intenzivněji orientovat na spolupráci s Čínou, která "neskáče, jak ostatní pískají," řekl Lavrov. O obsahu projevu předneseném na Primakovově střední škole informovala agentura TASS. Vztahy Ruska a mnoha zemí se výrazně zhoršily po ruské invazi na Ukrajinu, která začala před třemi měsíci.

"Pokud budou chtít (západní země) něco navrhnout, pokud jde o obnovení vztahů, budeme vážně zvažovat, zda to potřebujeme, nebo ne," upozornil Lavrov. "Budeme se spoléhat pouze na sebe a na ty země, které prokázaly svou spolehlivost a které neskáčou tak, jak ostatní pískají," dodal šéf ruské diplomacie. "Nyní, když Západ zaujal pozici diktátora, budou naše ekonomické vazby s Čínou růst ještě rychleji," uzavřel.

V projevu ke studentům Lavrov prohlásil, že když západní politici tvrdí, že Rusko musí být poraženo, tak prokazují velmi špatnou znalost historie. Odsoudil také "rusofobní projevy", které jsou podle něj znepokojující.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď