Moskevský soud poslal do vazby čtrnáctiletého školáka

foto Ruští policisté, ruská policie - ilustrační foto

Moskva - Moskevský soud dnes uvalil vazbu na čtrnáctiletého žáka, který je podezřelý ze zhotovení bomby a ze zapletení do bombového útoku v pobočce ruské tajné služby v Archangelsku. Oznámila to ruská média. Vzhledem k nezletilosti školáka jeho jméno nebylo oznámeno a soud jednal za zavřenými dveřmi, tedy s vyloučením veřejnosti.

Podle vyšetřovatelů byl dotyčný žák ve styku se sedmnáctiletým studentem, který 31. října způsobil výbuch v sídle pobočky ruské tajné služby FSB v centru Archangelska; oba spolu hovořili jen pár minut před výbuchem. V žákově bytě v Moskvě se při prohlídce našlo podomácku zhotovené výbušné zařízení. Žák byl zatčen a čelí obviněním z nezákonného držení trhavin a z nezákonné výroby výbušných zařízení, napsal list Kommersant na svém webu.

Při výbuchu v pobočce FSB v Archangelsku zahynul sedmnáctiletý mladík, který do budovy přinesl výbušné zařízení. Exploze zranila tři pracovníky FSB, která je nástupkyní sovětské tajné policie KGB.

Podle úřadů byl útočník v Archangelsku "osamělým vlkem", ale vyšetřování je dovedlo k internetovému fóru anarchistické skupiny, kde před útokem zveřejnil varování.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 19. dubna 2019

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď