Moravskoslezští policisté viní pět lidí z podvodů s naftou

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Ostrava - Moravskoslezští policisté obvinili pět lidí z nelegální distribuce minerálních olejů. Skupina je dovážela do Česka, kde je ale prodávala jako naftu a neplatila daň. Obvinění podle kriminalistů připravili stát na daních o více než 40 milionů korun. ČTK o tom informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Případu s krycím názvem Ředitel se policisté a moravskoslezští celníci věnovali několik měsíců. Pětice, které hrozí desetileté tresty, do Česka přivezla více než dva miliony litrů minerálního oleje, který vzápětí prodala jako motorovou naftu pro pohon motorů. "Škoda způsobená krácením daně dosáhla 41,9 milionu korun," řekla Pokorná.

Policisté pět mužů ve věku od 35 do 58 let obvinili ze zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Čtyři skončili ve vazební věznici. "Dvě osoby jsme obvinili i z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jeden nerespektoval zákaz řízení motorových vozidel. Druhému soud už dříve zakázal obchod s minerálními oleji," uvedla mluvčí.

Podle kriminalistů obvinění od loňského února do poloviny června letošního roku dováželi ze zahraničí do Česka minerální olej, který byl deklarován jako rozpouštědlo nepodléhající dani z přidané hodnoty a ohlašovací povinnosti Celnímu úřadu.

"V karvinském areálu pak minerální olej vyskladnili a dále jej prodávali různým odběratelům jako motorovou naftu pro pohon motorů. Za litr si účtovali až 25 korun," dodala.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 17. listopadu 2019

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď