Moldavský prezident byl zraněn při "podivné" dopravní nehodě

foto Ilustrační foto - Proruský kandidát na úřad moldavského prezidenta Igor Dodon

Kišiněv/Moskva - Moldavský prezident Igor Dodon utrpěl v neděli blíže neurčená zranění páteře v dopravní nehodě, při níž se jeho vůz srazil s nákladním autem. Oznámil to dnes moldavský zpravodajský server NOI. Sám Dodon, jehož život údajně není ohrožen, označil nehodu za "podivnou".

Při cestě prezidentské kolony z metropole Kišiněva do města Ungheni při hranicích s Rumunskem narazil čelně do Dodonovy limuzíny protijedoucí nákladní automobil. Prezidentský vůz, v němž cestovali i další dva členové Dodonovy rodiny, po prudkém nárazu vyjel ze silnice a převrátil se.

Ruské agentuře TASS Dodon po havárii řekl, že průběh nehody byl podivný. Za zvláštní označil zejména fakt, že v dlouhé koloně automobilů se nákladní vůz střetl právě s jeho mercedesem. Hodlá ale vyčkat na výsledky policejního šetření.

Dodon je v Moldavsku považován za přesvědčeného stoupence těsné spolupráce s Ruskem. Stojí v radikální opozici vůči prozápadní vládě, která usiluje o posílení kontaktů s Evropskou unií a Spojenými státy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď