Moje kino Live nabídne projekty Dana Přibáně a Jaroslava Duška

foto Ilustrační foto - Cestovatel Dan Přibáň (na snímku) dorazil 25. srpna 2018 spolu s dalšími členy expedice nazvané Trabantem tam a zase zpátky do České republiky. U zlínského Baťova institutu je přivítaly stovky příznivců.

Praha - Projekt Moje kino Live 14. dubna nabídne pořad Dan Přibáň: Deset let v trabantu. Jde o vybrané scény ze série zachycují cestovatele v trabantech prokládané živým komentářem Přibáně. V pátek 16. dubna se uskuteční on-line předpremiéra dokumentárního filmu Viliama Poltikoviče Zrcadlení tmy. Po projekci bude následovat beseda s hercem Jaroslavem Duškem. ČTK o tom za organizátory informovala Magdaléna Novotná.

V rámci projektu Moje kino Live si zájemci mohou koupit e-vstupenku do pražských kin Aero, Bio OKO, Světozor, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitního kina Scala z Brna, která od 18. března promítají formou on-line streamu. Na film si musí vyhradit daný čas, protože je promítán bez pauz. Prostředí kina navodí i úvody dramaturgů, debaty a další přidružené formáty, které mají co nejvíc všem filmovým divákům připomínat jejich přirozené prostředí.

"Dana Přibáň pustí vám ty nejlepší, nejzásadnější a nejšílenější scény ze všech pěti filmů velkolepé trabantí série. O každé v přímém přenosu něco poví, a také zodpoví zvídavé otázky," pozvala na úterní program Novotná. Svou jedenáctiletou cestu trabantem kolem světa loni Pribáň uzavřel uvedením cestovatelského snímku Trabantem tam a zase zpátky.

V dokumentárním filmu režiséra Poltikoviče Zrcadlení tmy, který bude mít on-line premiéru 16. dubna, dovede diváky průvodce Jaroslav Dušek k poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit. Diváci budou svědky koupání v zamrzlé řece, setkání s dětmi, které vidí i se zavázanýma očima, s podivuhodnou přírodou Korsiky, s veselými Maory či pilnými včelami. "Vstoupíme do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda," uvedli tvůrci.

Vstupenky na Moje kino Live zájemci koupí na webu kin zapojených do projektu. Zakoupením vstupenky podpoří dané kino.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď