Moderní pětibojařka Roubíčková postoupila na MS do finále

foto Mistrovství světa v moderním pětiboji, kvalifikace ženy, 10. června 2021 v Káhiře. Česká závodnice Anna Roubíčková (vpravo).

Káhira - Moderní pětibojařka Anna Roubíčková postoupila do sobotní finálové soutěže žen na mistrovství světa v Káhiře. Při svém druhém vystoupení na šampionátu po úterním osmém místě v úvodní štafetě dnes uspěla v kvalifikaci, druhá česká reprezentantka Barbora Rajnoch do finále neprošla.

Roubíčková do kvalifikace vstoupila solidním výkonem v šermu, v plavecké části se sice pořadím propadla, v závěrečné kombinované disciplíně se ale opět posunula dopředu. V kvalifikační skupině A obsadila 18. příčku, Rajnoch skončila čtyři místa za ní. Finalistek bude 36.

"Šerm nebyl úplně povedený, ale na konci jsem skončila plus jedna, což tady v té konkurenci a na mém prvním seniorském mistrovství světa můžu být maximálně spokojená. Plavání bylo taky velmi vydařené, protože jsem si na dlouhém bazénu dala osobák. A kombi na písčitém povrchu se mi běželo velmi dobře a až na poslední položku jsem velmi spokojená," řekla Roubíčková v nahrávce pro média.

V pátek je v Káhiře na programu kvalifikace mužů. Do soutěže zasáhnou Jan Kuf, Marek Grycz, Ondřej Svěchota a David Kindl.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pátek 25. června 2021

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď