Moderní pětibojař Kuf skončil na úvod SP v Káhiře druhý

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa v moderním pětiboji - muži kvalifikace, 11. září v Mexiku. Jan Kuf z ČR.

Káhira - Moderní pětibojař Jan Kuf se po třech letech a počtvrté v kariéře dostal ve Světovém poháru na stupně vítězů. Mistr Evropy z roku 2016 dnes skončil druhý na úvod sezony v Káhiře, kde se mu nadmíru daří. V egyptské metropoli se radoval v SP ze stříbra také v roce 2015 a o rok dříve byl třetí.

"Je vtipné, že se to povedlo zase v Egyptě, protože právě tady jsem byl na bedně ve svěťáku poprvé. Další rok jsem byl na stupních znovu a pak jsme sem dlouho na svěťák nejeli, až teď. A zase mám medaili. Na to, jak moc se sem vždycky netěším, tak tu závodím dobře," řekl Kuf v tiskové zprávě.

Kuf prohrál jen s domácím osmnáctiletým Ahmadem Aldžandjem, který se z triumfu radoval v třetím závodu Světového poháru v kariéře. "Vyšlo to perfektně. Nevěděl jsem, co od toho čekat, protože to je první závod roku, a jsem druhý, což je úchvatné," uvedl Kuf. "Je dobré vědět, že jsme na správné cestě. Porazil jsem spoustu skvělých pětibojařů," dodal.

Závod rozjel devátým místem v šermu a v bazénu měl třináctý čas. "Plaval jsem rychle," pochvaloval si. Na druhé místo se posunul díky nejlepšímu parkuru. "Měl jsem úžasného koně. To byl vlastně skoro nejpříjemnější zážitek z celého dne, když tedy nepočítám ten konec s medailí," smál se.

Do běhu se střelbou nastoupil se ztrátou 22 vteřin za Aldžandjem a soupeře marně naháněl, ale druhé místo bez problémů udržel. "Před finále jsme trochu dovážili pistoli, dokázal jsem ukočírovat nervy a nakonec jsem si střelil osobák," řekl. Ve Světovém poháru se dostal na pódium poprvé od bronzu v Římě v roce 2016.

Českým pětibojařům se v Káhiře daří. Před deseti lety tam slavil výhru ve Světovém poháru Ondřej Polívka, který tentokrát obsadil 35. místo. Martin Vlach doběhl do cíle dvanáctý a další český závodník ve finále David Kindl byl osmnáctý.

Výsledky SP v moderním pětiboji v Káhiře

Muži: 1. Aldžandj (Eg.) 1465, 2. Kuf (ČR) 1448, 3. Kinderis (Lit.) 1435, ...12. Vlach 1406, 18. Kindl 1389, 35. Polívka (všichni ČR) 722.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď