Mnichovská prokuratura na základě sankcí poprvé zabavila Rusům byty

foto Byt, interiér - ilustrační foto.

Berlín/Mnichov - Německo poprvé na základě protiruských sankcí zabavilo ruskému manželskému páru trojici bytů v Mnichově a rovněž bankovní konto. Dosud německé úřady Rusům majetek jen blokovaly. O zabavení nemovitostí dnes informovala mnichovská prokuratura, která na případu spolupracuje se Spolkovým kriminálním úřadem (BKA) a mnichovským finančním úřadem. Identitu Rusů prokuratura nezveřejnila, uvedla ale, že muž je členem ruské Státní dumy - dolní komory parlamentu.

"Od 14. června 2022 se uskutečnilo současné zabavení trojice nemovitostí (soukromých bytů) v Mnichově a také bankovního konta, na které přicházelo měsíční nájemné zhruba 3500 eur (86.500 Kč)," sdělila v prohlášení prokuratura. Dodala, že podle všeho jde o první případ, kdy byl v Německu sankcionovaným Rusům zabaven majetek.

Prokuratura ruskou dvojici označuje jen jako L., který je členem Státní dumy Ruské federace, a jeho manželku K. s hlášeným pobytem v Mnichově. Dva zabavené byty manželé spoluvlastnili, třetí patřil výhradně muži.

Dvojice nyní čelí obvinění, že i po nabytí právní moci sankčního postihu měla nadále příjem z pronájmu, což je v rozporu se zákonem.

Evropská unie a tím i členské státy včetně Německa se na zpřísnění sankcí dohodly po ruské invazi na Ukrajinu. Již předtím unie vyhlásila sankce po ruské anexi ukrajinského autonomního poloostrova Krym v roce 2014.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď